Trenutek, ki je podaljšal finalno serijo - Adam Henrique je zadel za 2:1. Foto: Reuters
Dustin Brown
Anže Kopitar je v zadnji minuti uvodne tretjine takole zadel vratnico, Dustinu Brownu pa ni uspelo ploščka spraviti v mrežo. Foto: Reuters
Hrušica
Na Hrušici se je zbralo okrog 1.200 ljudi. Foto: MMC RTV SLO/Lan Dečman
Patrik Eliaš
Patrik Eliaš je dosegel četrti gol v letošnji končnici. Foto: Reuters
Jeff Carter
Prvi v dresu Kraljev si je na 4. tekmi priložnost pripravil Jeff Carter. Foto: Reuters
Jonathan Quick
Jonathan Quick se je spet izkazal z odličnimi obrambami. Foto: Reuters
Nekaj dela je imela tudi policija, ki je aretirala enega izmed navijačev in mu prebrskala prenosni telefon. Foto: Reuters
Devilsi z zmago v Staples Centru ohranili upanje
Kopitarja na Hrušici spremljalo več kot 1.500 navijačev

Mreži sta v Staples Centru v prvih dveh tretjinah mirovali, goli pa so začeli padati v zadnjih 12 minutah. Najprej je goste v vodstvo popeljal Patrik Eliaš, že 62 sekund kasneje pa je izenačil Drew Doughty. Odločitev je padla v 56. minuti, ko je zadel Adam Henrique, v zadnji minuti pa je Ilja Kovaljčuk z golom v prazno mrežo zmago le še potrdil.

DeBoer: Končno smo bili nagrajeni
"Hoteli smo jih še enkrat prisiliti, da skočijo na letalo in pridejo v New Jersey. Mi se moramo tako ali tako vrniti, še ena tekma pri nas pa bi prijala," je bil hudomušen vratar Vragov Martin Brodeur, ki je tako kot na drugi strani Jonathan Quick ustavil 21 strelov. Trener Vragov Peter DeBoer je končno dočakal zmago: "Zadnje tri tekme bi se kaj lahko obrnile v naš prid, pa je zmaga odšla v Los Angeles. Nocoj smo bili končno nagrajeni." New Jersey je šele šesto moštvo od 26, ki je dobil tekmo po zaostanku z 0:3 v seriji. V finalu se je po takem zaostanku do velike zmage prebil le Toronto leta 1942.

Kopitarja čaka jubilejna 500. tekma
Tudi tokrat je tekmo na Hrušici na prostem spremljalo več kot 1.500 ljudi (FOTO na dnu novice v galeriji). Ti bodo imeli priložnost za novo druženje v noči na nedeljo. Takrat bo njihov sokrajan Anže Kopitar v Ligi NHL odigral jubilejno 500. tekmo (redni del in končnica).
"Enostavno nsimo mogli zadeti. Imeli smo priložnosti, a jih nismo izkoristili. Tudi nekateri odboji ploščka nam niso šli na roko. Igrali so, kot da bi si bolj želeli zmago od nas. To moramo popraviti na peti tekmi," je povedal Kopitar.

Do zdaj ena metla in dvakrat 4:1
Kralji so si želeli, da finale končajo v velikem slogu pred svojimi gledalci in se s tem izognejo novi poti na vzhod države. A ostajajo le pri eni zmagi na četrtih tekmah in metli pred svojimi gledalci (St. Louis), zdaj so izgubili še tretjo. Proti Vancouvru in Phoenixu so sicer nato serijo dobili s 4:1.

Finale Stanleyjevega pokala 2012 "v živo" spremljajte tudi na MMC-ju, kjer lahko s komentiranjem preganjate morebitno zaspanost in delite svoje mnenje o dogajanju na ledu. Za kakšno zanimivost ali vprašanje pa spremljajte tudi "čivke" @lavkeri in @duledoz oz. oznako #stane.

Kopitar si še vedno deli prvo mesto
Najboljši slovenski hokejist Anže Kopitar je podal pri edinem goli LA-ja in vsoto točk v končnici povišal na 19, s čimer si še vedno deli prvo mesto s Kovaljčukom. Rus je dosegel sploh prvo točko v finalni seriji.

Dve spremembi v kadru Vragov
Trener New Jerseyja Peter DeBoer se je pred tekmo odločil za dve spremembi, namesto Jacoba Josefsona bo v napad poslal Petra Sykoro, namesto branilca Petra Harolda pa Henrika Tallinderja.

1. tretjina - 0:0 (streli 7:8)
Dve vratnici Los Angelesa
Kopitar je obračun začel z dobljenim bulijem. Začetek tretjine je v znamenju izključitev, na klop za kaznovane je moral najprej Zach Parise, a Kraljem ni uspelo izkoristiti igre z igralcem več, kot jim je to uspelo na tretji tekmi. Nato so imeli gostje štiri minute igralsko prednost, najprej je bil izključen Jarret Stoll, nato pa še Dustin Brown. V tem obdobju si je veliko priložnost pripravil Sykora, a je bil Jonathan Quick na mestu. Kralji so imeli najlepšo priložnost v 18. minuti, ko je Slava Vojnov zadel vratnico. V zadnji minuti pa je okvir vrat stresel še Kopitar.

2. tretjina - 0:0 (streli 7:3)
Srednji del tekme je bil izjemno trd, nobena ekipa si dolgo ni priigrala izrazite priložnosti. Gostitelji ob izključitvi Brycea Savladroja niso sprožili niti enega strela. V 35. minuti je Simon Gagne sam zdrvel v protinapad, a mu ni uspelo premagati Brodeurja. Podobno kot v uvodni tretjini so Kralji spet silovito pritisnili v zadnjih minutah, a mreže niso zatresli.

3. tretjina - 1:3 (streli 5:10)
Kralji so imeli naslednjo veliko priložnost v 45. minuti. V hitrem protinapadu je Gagne izjemno zaposlil Trevorja Lewisa, ta pa je za las zgrešil vrata. V trenutkih, ko so Kralji pritiskali, je New Jersey povedel, odbitek je od blizu v gol spravil Patrik Eliaš. A Kralji so se hitro vrnili, saj so ob igri z igralcem več izenačili. Od daleč je zadel Drew Doughty, med podajalci pa se je znašel tudi Anže Kopitar. A slavje ni trajalo dolgo, saj je dobre štiri minute pred koncem zadel Henrique.
FINALE STANLEYJEVEGA POKALA:
4. tekma:
LOS ANGELES (8) - NEW JERSEY (6) - 3:1
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Doughty 49.; Eliaš 48., Henrique 56., Kovaljčuk 60.
Obrambe: Quick 21; Brodeur 21.

Los Angeles (goli+podaje/ubranjeni streli; prejeti goli)

Vratar: Jonathan Quick (94,8%; 1,39 GAA)

1. par: Rob Scuderi (0+1) - Drew Doughty (4+10)
2. par: Willie Mitchell (1+2) - Slava Vojnov (1+2)
3. par: Alec Martinez (1+1) - Matt Greene (1+3)

1. napad: Dustin Brown (7+10) - Anže Kopitar (8+11) - Justin Williams (3+11)
2. napad: Dustin Penner (3+7) - Mike Richards (4+9) - Jeff Carter (6+5)
3. napad: Dwight King (5+1) - Jarret Stoll (2+2) - Trevor Lewis (1+5)
4. napad: Simon Gagne (0+0) - Colin Fraser (1+1) - Jordan Nolan (1+1)

New Jersey (goli+podaje/ubranjeni streli; prejeti goli)

Vratar: Martin Brodeur (92,1%; 2,04 GAA)

1. par: Bryce Salvador (3+10) - Marek Židlicky (1+7)
2. par: Andy Greene (0+2) - Mark Fayne (0+3)
3. par: Anton Volčenkov (1+1) - Henrik Tallinder (0+0)

1. napad: Zach Parise (7+7) - Travis Zajac (7+5) - Ilja Kovaljčuk (8+11)
2. napad: Petr Sykora (0+0) - Patrik Eliaš (5+3) - Dainius Zubrus (3+7)
3. napad: Aleksej Ponikarovski (1+6) - Adam Henrique (4+8) - David Clarkson (3+9)
4. napad: Ryan Carter (4+2) - Stephen Gionta (3+4) - Steve Bernier (2+4)

4:0 (0:0, 2:0, 2:0)
Martinez 26., Kopitar 37., Carter 45., Williams 47. (podaja Kopitar)
Obrambe: Quick 22; Brodeur 17.

V odebeljenem tisku izid serije. Termini morebitnih tekem: 5. tekma - 9. junija, 6. tekma - 11. junija in 7. tekma - 13. junija. Igrajo na 4 zmage po sistemu 2-2-1-1-1.