Kamničanke so v tej sezoni postale tudi zmagovalke Srednjeevropske lige (Mevza), 16-kratne državne prvakinje Mariborčanke pa so osvojile slovenski pokal.

Četrta finalna tekma se ni dosti razlikovala od prvih treh. Preobratov, takšnih in drugačnih, spet ni manjkalo. Mariborčanke so znova vodile z 2:1, a tako kot na prvih dveh tekmah prednosti niso spremenile v zmago, kot so to storile v torek na tretji tekmi v Kamniku. V zadnjih dveh nizih so popolnoma odpovedale.

Trenerju Mariborčank Žigi Kosu ni uspel veliki met, da bi s svojimi varovankami izsilil odločilno peto tekmo. Foto: www.alesfevzer.com

Po prvem nizu so kamniški navijači lahko upali, da bodo calcitovke vendarle pokazale igro, ki jih je krasila do finiša prvenstva, ko so na domačih igriščih suvereno premagovale tekmice. Niz so dobile brez nihanj s 17:25 in ko so v drugem z dvema asoma Sare Najdič povedle z 0:3, pozneje pa tudi z 2:6, je kazalo, da bodo tokrat vendarle pokazale, zakaj so bile pred finalom izrazite favoritinje.

Toda nato se je v njihovi igri zgodil prvi mrk. Domače so s servisi Monike Potokar in odličnim blokom dosegle sedem zaporednih točk, pridobile na samozavesti, kar se je pokazalo tudi pri rezultatu. Do izida 17:12 so višale vodstvo, nato pa so tudi zanje prišli težji trenutki. Kamničanke so jih na 21. točki ujele, toda štiri zadnje točke so vendarle osvojile, predvsem po zaslugi Andreje Tišma, ki je z asom priborila zaključno žogo, z blokom pa tudi končala niz (25:21).

V zadnjem nizu odločil delni izid 0:6

Tudi v tretjem nizu preobratov ni manjkalo, ekipi sta se izmenjavali, gostje pa so prve dobile zaključno žogo. Iza Mlakar je poskrbela, da se niz ni končal, Nika Milošič pa z blokom, da se je prednost prevesila na mariborsko stran. Prvih dveh zaključnih žog domače niso izkoristile, po napaki Maše Pucelj pa so po 28:26 vendarle prišle v vodstvo 2:1.

Toda veselje domačih navijačev je hitro spet zamenjala skrb. Že začetek četrtega niza je bil slab, Kamničanke so ušle, do konca niza pa so jim dovolile le 12 točk. Svojo premoč so pokazale tudi v tajbrejku, odločilen je bil niz šestih točk po izidu 2:2. Ta je v njihove vrste naselil dodatno živčnost, do konca tekme so se vrstile napake pri servisih, tako da se tekmicam niso mogle več približati (9:15).

Iza Mlakar je bila znova najučinkovitejša igralka tekme, dosegla je 27 točk, pri zmagovalkah pa sta si največ dela v napadu porazdelili Anđelka Radišković in Maša Pucelj, prva je prispevala 20, druga pa 19 točk.

Kamniške odbojkarice po napetih petih nizih v Mariboru osvojile naslov

Izjave po tekmi

Bruno Najdič, trener Calcita: "Moje igralke so bile precej agresivnejše in so posledično odigrale tekmo na precej višji ravni kot v torek. Zmagovalca bi lahko odločili že prej, a nam je v zaključkih zmanjkalo zbranosti. Toda najpomembneje je, da smo na koncu vseeno slavili."

Žiga Kos, trener Nove KBM Branika: "Celotno tekmo smo bili v krču. Posebej smo zatajili pri servisu, kar smo z borbenostjo in blokom nadomestili v drugem in tretjem nizu. V četrtem smo bili premalo agresivni, posledično nam je padel tudi sprejem, zaradi česar smo tekmo na koncu tudi izgubili."

Maša Pucelj, sprejemalka Calcita in najkoristnejša igralka finalne serije: "Imele smo precej boljši sprejem kot na prejšnji tekmi, zmage smo si bolj želele. Veliko spremembo je pred sezono v ekipo vnesel tudi trener Bruno Najdič, saj nam je dal določeno mirnost in zanesljivost."

Iza Mlakar, igralka Nove KBM Branika: "Prve tri nize smo odigrale dobro, nato pa so prišla nihanja, ki so v ženski odbojki nekaj normalnega. Odločilno vlogo pri takšnih stvareh odigra predvsem glava. S sezono sem dokaj zadovoljna, saj smo s soigralkami osvojile pokal. Za kakšno lovoriko več pa se bomo morale še bolje uigrati."