Ob polčasu je bilo 1:0, iz drugega poskusa (prvega je blokiral Schaubach) je v 17. minuti zadel Almin Kurtović. Mura je imela v prvem delu precejšnjo premoč, v posesti žoge je bilo 59:41, v strelih 9:1 (v okvir vrat 2:2).

V nadaljevanju je Aluminij zaigral pogumneje in izenačil, potem ko je po podaji rezervista Bambe Sussa zadel kapetan Tin Martić. Toda zaključek tekme je bil znova v znamenju Mure, ki je tako malce pozabila na poraz proti Rogaški v polfinalu pokala, navsezadnje pa si je dokončno zagotovila obstanek.

Najprej je v 84. minuti v kazenskem prostoru močno sprožil Amadej Maroša, Lan Jovanović je bil nemočen, v sodnikovem dodatku pa je po neodločnosti domače obrambe od daleč z levico dobro meril Niko Kasalo.

Aluminij je tekmo končal z devetimi igralci, najprej je Martić dobil rdeči karton v 91. minuti, nato pa še Sandro Jovanović.

Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo na koncu izenačeno, 5:5. Aluminij s 27 točkami (28 jih imajo predzadnje Radomlje) ostaja na zadnjem mestu na lestvici, ki neposredno vodi v drugo ligo.

Vrhunec 33. kroga je bila zmaga Celja nad Olimpijo (1:0), s katero so si Celjani že zagotovili naslov državnih prvakov.