Nogometaši Rogaške so v spomladanskem delu v imenitni formi in bodo tudi v finalu v vlogi favorita proti Gorici. Foto: www.alesfevzer.com

Prvoligaški obračun za vstop v finale je dobila Rogaška, ki je sprožila precej več strelov od gostiteljev. Prvi finale je zagotovil Ajdin Mulalić, ki je sijajno odbil žogo z roko po strelu Roberta Čakša v šesti seriji enajstmetrovk.

Mura, ki bo tako ostala brez evropskih tekmovanj v prihodnji sezoni, je sicer do polfinala premagala Dokležovje, Hodoš, Šenčur, Čardo in Koper, Rogaška pa Brežice, Šmarje pri Jelšah, IB 1975, Nafto in Triglav.

Maroša unovčil edino priložnost Mure v prvem polčasu
Slatinčani so imeli prvo priložnost na tekmi po prostem strelu z leve strani, a je dovolj dobro v obrambi posredoval Kai Cipot. V uvodne četrt ure so bili konkretnejši gostje, v 20. minuti pa je nato Mura povedla. Iz edinega strela v prvem polčasu je zadel Amadej Maroša po podaji Aleksandrosa Kiziridisa.

Zadetek Pirtovška razveljavljen
Takoj zatem je Klemen Mihelak moral posredovati po novem poskusu Rogaške, Patrik Mijić pa je bil premalo natančen v 37. minuti z devetih metrov. V 39. minuti so Slatinčani zatresli mrežo. Iz bližine je bil uspešen Rok Pirtovšek, toda pred tem je prekršek naredil Patrik Mijić, tako da je Slavko Vinčić po pregledu posnetka zadetek razveljavil.

Patrik Mijić je dosegel oba zadetka za Rogaško, natančen pa je bil tudi v četrti seriji izvajanja enajstmetrovk. Foto: www.alesfevzer.com

Mijić slabo izvedel najstrožjo kazen, odbito žogo pa pospravil v mrežo
V 43. minuti je Kai Cipot zakrivil najstrožjo kazen po prekršku nad Oliverjem Kregarjem in ponudil Slatinčanom novo priložnost za izenačenje. Z bele točke točke je streljal Mijić, Mihelak je žogo odbil, vendar je odbito žogo napadalec Rogaške le spravil čez golovo črto za 1:1. Takoj zatem je Mijić še enkrat zapretil, a je z glavo malce zgrešil vrata.

Rogaška povedla na začetku drugega polčasa
Mijić je v 53. minuti unovčil znova odločnejšo igro Rogaške, Murini branilci so mu na robu kazenskega prostora pustili preveč prostora, kar je izkoristil in z izjemnim strelom z desno nogo poskrbel za zasluženo vodstvo gostov.

Sorodna novica Osvojitev pokala bi bila za Gorico velik uspeh, glavni cilj pa ostaja vrnitev v prvo ligo

Čakš izenačil z glavo
Robert Čakš je vstopil v 58. minuti in le osem minut zatem je izenačil s strelom z glavo iz bližine. Borna Proleta je poslal natančen predložek pred vrata z desne strani.

V podaljšku sta mreži mirovali
V zadnjih minutah je ritem precej padel. Obe ekipi sta se pripravili na podaljšek. V 104. minuti je imel Maroša novo priložnost, ki pa je ni izkoristil, ko je z glavo meril v Mulalića. Najlepšo priložnost za Rogaško je imel Mijić v 114. minuti, a ni uspel matirati Mihelaka.

Mulalić odbil strel Čakša v šesti seriji
Tako so sledile enajstmetrovke. V prvi seriji je Mihelak obranil strel Brazilcu Thalissonu, pri Muri je nato vratnico zadel Nikola Jovićević v tretji seriji. Po petih serijah je bilo 4:4. V šesti seriji je bil rezervist Rogaške Marko Prenkpalaj natančen, Mulalić pa je odbil strel Čakša in veliko veselje Rogaške se je začelo.

Finale bo v petek, 24. maja, v Stožicah. Zmagovalec bo julija nastopil v 1. krogu kvalifikacij za Evropsko ligo.

Zadetki s polfinalne pokalne tekme Mura – Rogaška
Nogometašice Mure None so v zadnjem desetletju najboljše v Sloveniji. Tudi v letošnji sezoni bodo lovile dvojno krono. Foto: www.alesfevzer.com

Mura Nona in Ljubljana v finalu ženskega pokala
Nogometašice Mure None in Ljubljane so finalistke 25. sezone ženskega pokala. Mura je v Fazaneriji premagala Olimpijo z 1:0, Ljubljana pa je bila boljša od Drave s 6:0. Finale bo 23. maja v Stožicah.

Mura Nona, branilka naslova in desetkratna pokalna prvakinja, je v izenačenem prvem polčasu proti Olimpiji povedla v 37. minuti. Takrat so domačinke z desne strani zadele nasprotno vratnico, od te pa se je žoga odbila v Jono Javorič, ki je tako nespretno poskrbela za avtogol.

Tudi v drugem delu sta ekipi kazali enakovredno predstavo, v kateri pa so manjkali kakovostni zaključki, tudi v zadnjih desetih minutah tekme, ko so bile konkretnejše Ljubljančanke. Nekajkrat je sicer morala posredovati tudi domača vratarka Iva Kocijan, ki pa ni imela težkega dela.

Ljubljančanke do na drugi polfinalni tekmi so povedle v 26. minuti po golu Mirjam Kastelec, Tjaša Tibaut je v 49. minuti podvojila prednost domače zasedbe. V 53. minuti je Katjuša Kern z roba kazenskega prostora lepo zadela za 3:0, Tibaut v 56. za 4:0, Katja Turk pa v 58. za 5:0. Nika Koprivnikar je v 76. minuti poskrbela za končnih 6:0.