Prvi strelec Lakersov Anthony Davis je zatajil ob pokrivanju Jamala Murrayja, ki je takole prehitel uro in poskrbel za sladko zmago Nuggetsov. Foto: AP

LA Lakersi so bili razigrani in so vodili vse od tretje minute do zadnje pol minute. Na začetku tretje četrtine je prednost Lakersov narasla že na +20 (68:48), a od takrat dalje so Nuggetsi topili prednost.

Nikola Jokić s soigralci se je vztrajno bližal, nakar je v zadnji minuti odgovornost prevzel Jamal Murray. Najprej je s prostima metoma izenačil na 97:97, nato je odgovoril na koš LeBrona Jamesa, zatem pa ob zvoku sirene zadel za 101:99.

"Moral bi znova videti zadnji napad, a Jokić je nekoliko zastal po blokadi na trojki in moral sem se odločiti, ali bom vrgel za tri ali prodrl. Prišel sem do svojega mesta nekoliko bližje in zadel," je mirno na novinarski konferenci zmagoviti met ocenil Murray.

Deseta zaporedna zmaga Denverja nad Los Angelesom, ki je bil tako blizu izenačenja serije, zdaj pa odhaja domov z zaostankom z 0:2 v zmagah. "V trenutku, ko je žoga zapustila njegove dlani, sem vedel, da bo zadel," je na kratko o zadnjem metu na tekmi dejal LeBron James.

Jokić je znova prikazal izjemno predstavo – 27 točk, 20 skokov (!) in 10 podaj za trojni dvojček, s katerim so Zlata zrna ujela Jezernike in po Murrayjevi mojstrovini dobile tudi drugo domačo tekmo. Pri Lakersih je Anthony Davis zbral 32 točk in 11 skokov, LeBron James pa 26 točk, 12 podaj in osem skokov.

Triler v Madison Square Gardnu

Veselje v New Yorku ob vodstvu Knicksov z 2:0 proti Sixersom. Slednji so napovedali, da se bodo pri vodstvu lige pritožili zaradi sojenja. Foto: Reuters

2:0 po dveh domačih zmagah vodi tudi New York proti Philadelphii. Sixersi so si z delnim izidom 19:6 zagotovili pet točk naskoka 47 sekund pred koncem (96:101). Jalen Brunson je zadel trojko z leve strani, nato pa je Josh Hart ukradel žogo Tyresu Maxeyju. Donte DiVincenzo je s trojko poskrbel za vodstvo Knicksov 13 sekund pred koncem (102:101). Maxey je zgrešil 7 sekund pred koncem, OG Anunoby pa je zadel dva prosta meta. Joel Embiid je zgrešil z osmih metrov ob pisku sirene.

Newyorčani tudi tokrat niso mogli povsem ustaviti dvojca Tyrese Maxey - Joel Embiid. Skupaj sta dosegla 69 točk, a njuni soigralci niso bili posebej razpoloženi. Pri Knicksih je Jalen Brunson dosegel 24 točk, dobro pa sta ga dopolnila tudi Josh Hart (21 točk, 15 skokov) in Donte DiVincenzo (19 točk).

"Moji soigralci so na zelo visoki ravni in igrajo samozavestno, tudi sam se moram dvigniti na to raven. Tudi ko nam ne gre, ostajamo povezani, osredotočeni na nalogo pred nami. Tako bo tudi v nadaljevanju, ostali bomo ekipa," je po tesnem dvoboju dejal prvi zvezdnik New Yorka Jalen Brunson.

Tudi Cleveland povedel z 2:0

Orlando je bil nemočen v Clevelandu, kjer so Cavsi vodili od prve do zadnje minute, na začetku zadnje četrtine tudi za 22 točk. Foto: Reuters

Prednost domačega parketa za vodstvo z 2:0 je izkoristil tudi Cleveland, ki je s 96:86 premagal Orlando. Donovan Mitchell je dosegel 23 točk, Jarret Allen pa je 16 točkam dodal še 20 skokov. Pri gostih je Paolo Banchero zbral 21 točk.

Luka Dončić bo z Dallasom popravljal slab vtis s prve tekme v noči na sredo. Druga tekma serije s Clippersi v Los Angelesu se bo začela ob 4. uri po srednjeevropskem času.