Košarkarji Olympiacosa so si kot zadnji zagotovili vstopnico za letošnji final four. Foto: EPA

Katalonci so bili v prvem polčasu, z izjemo uvodnih minut, ves čas v prednosti, najvišjo so si priigrali na uvodu druge četrtine, ko so z delnim izidom 6:0 po koših Willyja Hernangomeza in Jabarija Parkerja povedli s +9 (18:9), a je gostom še do odmora uspela skorajšnja vrnitev: 24 sekund pred koncem polčasa je Moses Wright zaostanek zmanjšal na koš razlike (27:25).

V nadaljevanju smo lahko spremljali zelo čvrsto igro v obrambi, košarkarji Olympiacosa so bili ves čas blizu, Kostas Papanikolau je po podaji Thomasa Walkupa v končnici tretje četrtine zadel trojko za izenačenje (40:40). V odločilni zadnji četrtini se Barceloni nikakor ni uspelo otresti nasprotnika, ki je v 35. minuti tudi prvič povedel na tekmi, ko je s trojko za 47:49 poskrbel Shaquielle McKissic.

Glavni trener Barcelone Roger Grimau in Ricky Rubio po koncu tekme nista mogla skriti razočaranja. Foto: EPA

Prav McKissic je bil v napeti končnici nerešljiva uganka za domači kolektiv, po minuti odmora je ob izenačenem izidu na 49 zadel trojko, nato še s polrazdalje za +5 (49:54). Ko je po izgubljeni žogi Jana Veselyja na drugi strani z metom za tri točke žogo skozi obroč spravil še Papanikolau (49:57), so bili Katalonci že praktično na kolenih. Uspelo jim je sicer malce začiniti končnico tekme, a to je bilo tudi vse. Potnika na zaključni turnir je z dvema prostima metoma 12 sekund pred koncem odločil Isaiah Canaan.

Pri Barceloni je največ točk, 17, zbral Nicolas Laprovittola, drugi najboljši strelec je bil s 13 točkami Alex Abrines. Pri potnikih na zaključni turnir je bil z 12 točkami najučinkovitejši McKissic, točko manj je dosegel Papanikolau, Milutinov se je ustavil pri 10 točkah in 10 skokih.

Fenerbahče do zgodovinskega mejnika

Fenerbahče je postala prva ekipa v zgodovini Evrolige, ki ji je uspelo v gosteh dobiti odločilno 5. tekmo (79:80), odkar je format na dobljene tri tekme v veljavi od leta 2009. Do tekme v Monte Carlu proti Monacu je bilo odigranih 19 petih tekem serij, prav vse so dobile domače ekipe. Zanimivo, na isti večer je v gosteh oziroma v Barceloni peto tekmo uspelo dobiti še Olympiacosu.