SP v hokeju - Arhiv

Finci vodili z 2:0 in 3:2, na koncu pa slavili Kanadčani

SP v hokeju Finci vodili z 2:0 in 3:2, na koncu pa slavili Kanadčani

18.5.2024

Deveti dan SP-ja elite na Češkem je prinesel tradicionalni obračun Kanada – Finska, ki se je končal z zmago svetovnih prvakov s 5:3. Finci so vodili z 2:0 in 3:2, a Kanadčani so v zadnji tretjini prevladali.

Avstrijci nemočni proti razigranim Čehom, Britanci še vedno brez točke

SP v hokeju Avstrijci nemočni proti razigranim Čehom, Britanci še vedno brez točke

17.5.2024

Gostitelji Čehi so na svetovnem prvenstvu elitne skupine v Pragi premagali Avstrijo s 4:0. Velika Britanija je izgubila z Dansko s 3:4 in je blizu izpada.

SP v hokeju Avstrijci v zadnji sekundi presenetili Fince in naredili velik korak proti obstanku

16.5.2024

Avstrijski hokejisti so na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Pragi dva dneva za tem, ko so namučili Kanado, naredili velik korak proti obstanku, saj so ugnali Finsko s 3:2.

Kanada po 44 letih v eni tretjini prejela kar pet golov

Športni SOS Kanada po 44 letih v eni tretjini prejela kar pet golov

16.5.2024

Avstrijskim hokejistom je v torek uspel velik podvig, saj so na svetovnem prvenstvu Kanadi odščipnili točko, hkrati pa so po več kot 40 letih postali prva reprezentanca, ki je javorjevim listom v eni tretjini zabila pet golov.

Čehi ob koncu strli Dance, Nemci razbili Latvijce

SP v hokeju Čehi ob koncu strli Dance, Nemci razbili Latvijce

15.5.2024

Gostitelji letošnjega SP-ja v hokeju so malce trepetali. Danska je na začetku zadnje tretjine izenačila na 3:3, a nato se je napadu Češke le odprlo in na koncu so po zaslugi sedmih različnih strelcev slavili s 7:4 ter se začasno povzpeli na vrh skupine A.

Avstrija z noro zadnjo tretjino do točke proti Kanadi

SP v hokeju Avstrija z noro zadnjo tretjino do točke proti Kanadi

14.5.2024

Na SP-ju elitne divizije v hokeju na Češkem je Kanada šele v podaljšku s 7:6 premagala Avstrijo, potem ko so slovenski severni sosedi zadnjo tretjino dobili z 0:5 in izenačili 49 sekund pred koncem. Po 15 sekundah dodatka je odločil kapetan John Tavares.

Slovaki v podaljšku premagali Američane

SP v hokeju Slovaki v podaljšku premagali Američane

13.5.2024

Na svetovnem prvenstvu elitne divizije v Pragi je bila Švica po napetem obračunu boljša od Češke z 2:1 po kazenskih strelih. Slovaška je v skupini B v Ostravi premagala ZDA s 5:4 po podaljšku.

Josi in Hischier v zadnji minuti odločila goleado z Avstrijci

SP v hokeju Josi in Hischier v zadnji minuti odločila goleado z Avstrijci

12.5.2024

Danska je na lanskem svetovnem prvenstvu presenetila Kanado s 3:2, kar pa je bila budnica za domovino hokeja, ki je nato osvojila naslov prvakov. Tokrat Danci niso bili kos razigranemu Connorju Bedardu, ki je poskrbel za slavje Kanadčanov s 5:1.

Američani napolnili nemško mrežo

SP v hokeju Američani napolnili nemško mrežo

11.5.2024

Po dvakrat so ameriški hokejisti zatresli mrežo Nemčije v vsaki tretjini obračuna drugega dne 87. svetovnega prvenstva. V Ostravi so bili na koncu od svetovnih podprvakov boljši s 6:1.

Čehi po kazenskih strelih boljši od Fincev

SP v hokeju Čehi po kazenskih strelih boljši od Fincev

10.5.2024

Na Češkem se je začelo svetovno prvenstvo elitne divizije. Najbolj napeto je bilo v O2 Areni v Pragi, kjer je Češka pred 17.413 gledalci premagala Finsko z 1:0 po kazenskih strelih. 65 minut sta mreži mirovali.

SP v hokeju Slab začetek in zaključek, a vmes dovolj za elito. Naslednji izziv: Riga in ZOI.

6.5.2024

Tri zaporedne zmage so bile dovolj, da se je Slovenija še devetič prebila v elitno divizijo svetovnega hokeja, a prvič brez zlata na turnirju drugega razreda. Najboljši trije risi v pomlajeni slovenski reprezentanci: 37-letni vratar in 35-letna napadalca.

Poraz Slovencev razžalostil Italijane

SP v hokeju Poraz Slovencev razžalostil Italijane

4.5.2024

Slovenski hokejisti so na zadnji tekmi svetovnega prvenstva skupine 1A v Bolzanu z 1:2 izgubili proti Madžarski, ki se je z zmago uvrstila v elitno divizijo. Slovenci so si napredovanje zagotovili že pred zadnjim krogom.

Slovenci so se že pred zadnjim krogom vrnili med elito

SP v hokeju Slovenci so se že pred zadnjim krogom vrnili med elito

3.5.2024

Hokejisti Slovenije so si na SP-ju divizije I po zmagi nad Japonsko s 3:1 že pred zadnjim krogom in derbijem z Madžarsko zagotovili vrnitev v elitno skupino, saj bodo prvenstvo v Bolzanu v vsakem primeru končali na enem od prvih dveh mest.

Risi po zmagi nad Italijani znova gospodarji svoje usode

SP v hokeju Risi po zmagi nad Italijani znova gospodarji svoje usode

2.5.2024

Turnir, kjer res lahko vsakdo premaga vsakogar. Svetovno prvenstvo drugega razreda v Bolzanu se zapleta, a to je voda na mlin Slovenije. Po uvodni hladni prhi so risi z dvema zmagama že na mestih, ki vodijo v elito, pri čemer niso več odvisni od drugih.

Krošelj zaklenil vrata za veliko zmago risov v Bolzanu

SP v hokeju Krošelj zaklenil vrata za veliko zmago risov v Bolzanu

1.5.2024

Slovenska hokejska reprezentanca je na svetovnem prvenstvu divizije I (skupina A) v Bolzanu premagala Italijo z 2:0. Najboljši igralec tekme je bil vratar Gašper Krošelj, ki je obranil vseh 30 strelov gostiteljev. Risi so se zavihteli na vrh lestvice.

Slab začetek, dober konec in obvezne tri točke v lasti risov

SP v hokeju Slab začetek, dober konec in obvezne tri točke v lasti risov

30.4.2024

Obratna zgodba slovenske hokejske reprezentance kot ob presenetljivem nedeljskem porazu z Južno Korejo. Romunija je povedla v 4. minuti, a na koncu je Slovenija s 6:1 (streli 47:10) slavila na drugi tekmi svetovnega prvenstva Divizije I, skupine A.

Bo po klofuti sledil scenarij iz Gojanga 2014 ali Budimpešte 2018?

SP v hokeju Bo po klofuti sledil scenarij iz Gojanga 2014 ali Budimpešte 2018?

29.4.2024

Slovenska hokejska reprezentanca, ki jo spremlja celotno vodstvo, vključno z novim ljubljanskim mecenom, ni pričakovala grenkega nedeljskega kosila. Južna Koreja je pokazala Sloveniji, kako se zadeva in odloča na tovrstnem turnirju – s preprosto igro.

Na uvodu

SP v hokeju Na uvodu "misije Bolzano" risi prejeli nepričakovano korejsko zaušnico

28.4.2024

Slovenski hokejisti so neuspešno začeli svetovno prvenstvo divizije I v skupini A. V Bolzanu so morali priznati premoč Južni Koreji, ki je bila presenetljivo boljša s 4:2.

Kuralt opozarja, da so se s Korejci že opekli pred petimi leti

SP v hokeju Kuralt opozarja, da so se s Korejci že opekli pred petimi leti

27.4.2024

Slovenska reprezentanca je v Bolzanu opravila zadnji trening pred nedeljsko uvodno tekmo svetovnega prvenstva divizije I v skupini A proti Južni Koreji. Prenos bo od 12.20 naprej na TV Slovenija 2 in MMC-ju.

Na seznamu Terglava ni četverice iz nemške lige

SP v hokeju Na seznamu Terglava ni četverice iz nemške lige

26.4.2024

Selektor slovenske hokejske reprezentance Edo Terglav je objavil končni seznam potnikov za svetovno prvenstvo divizije I-A, ki se bo v nedeljo začelo v Bolzanu.