Clint Dempsey je proti Gani dosegel 38. reprezentančni zadetek, tretjega na svetovnih prvenstvih. Foto: EPA
Kateri igralci so dosegli najhitrejše zadetke na SP-jih?

Američan je na tekmi proti Gani mrežo zatresel že po 29 sekundah. Fifa je čez nekaj dni sporočila, da se je štoparica uradno ustavila pri 30 sekundah. Tokrat iščemo vse nogometaše, ki so se na svetovnih prvenstvih še hitreje veselili zadetka.

Vprašanja o svetovnem prvenstvu v nogometu, njegovi zgodovini in statistiki lahko pošiljate po elektronski pošti ali Twitterju.

314. Kdo je v zgodovini svetovnih prvenstev hitreje dosegel zadetek od Clinta Dempseyja?

Martina Kovač

To je bil peti najhitrejši zadetek v zgodovini svetovnih prvenstev. V spodnji tabeli je deset nogometašev, ki so za gol potrebovali najmanj časa.

50Adalbert DesuRomunijaPeru3:11930

315. Koliko minut je rezervist najmanj potreboval za dosego zadetka?

Žan Petrič

Rezervist, ki je najhitreje dosegel zadetek, je bil leta 1998 Ebbe Sand. Danec je na turnirju leta 1998 proti Nigeriji zadel po le 16 sekundah igre. To je bilo na tekmi osmine finala. V 59. minuti je zamenjal napadalca Petra Möllerja (ta je v tretji minuti dosegel prvi gol na tekmi). Ob vstopu na igrišče je Danska vodila z 2:0, na koncu pa zmagala s 4:1. Danci so nato v četrtfinalu izpadli proti Braziliji s 3:2.