Jamal Murray je ob pisku sirene odločil že drugo tekmo serije, zdaj pa je v zadnjih sekundah pete tekme postavil piko na i zmagi Denverja nad LA Lakersi s 4:1. Foto: Reuters

LeBron James je z dvema prostima metoma 26 sekund pred koncem izenačil na 106:106, nato pa je odgovornost kot v napeti končnici druge tekme prevzel Jamal Murray, ki se je otresel Austina Reavsa in mirno zadel z vrha rakete. LA Lakersi niso več imeli minute odmora, James je iz avta hitro podal na sredino, od koder je trojko iz obupa vrgel Taureen Prince in zgrešil.

Denver je status prvega favorita potrdil z gladko zmago s 4:1 v zmagah. Na drugi strani je konec nove turbulentne sezone Jezernikov. James je šele drugič v svoji 21-letni karieri v ligi izpadel iz končnice že po prvem krogu, četudi je na zadnji tekmi zbral 30 točk in po 9 skokov ter podaj.

Sledi obračun Nuggetsov in Timberwolvesov

Razigranega Murrayja ni motila niti nategnjena mečna mišica, med drugim si je privoščil superzvezdnika na drugi strani, ko je zabil prek njega in ga še oponašal. Najbrž je tudi zaradi tega po porazu James hitro zapustil parket brez rokovanja z Murrayjem.

Pri Nuggetsih sta strelsko blestela še Michael Porter s 26 točkami in seveda Nikola Jokić, ki je 25 točkam dodal kar 20 skokov in 9 podaj.

Denver se bo v drugem krogu končnice pomeril z Minnesoto, ki je pometla s Phoenixom in se kot prva prebila v nadaljevanje bojev za prvaka Lige NBA.

Preobrat ob koncu za metlo nad New Orleansom

Z zmago s 4:0 v uvodnem krogu končnice se lahko pohvali tudi prvi nosilec Zahoda. Oklahoma City je bila namreč tudi na četrti tekmi premočna za New Orleans (97:88). Oslabljeni Pelikani so na domačem parketu osem minut pred koncem tekme vodili za pet točk, a so gostje tekmo končali z nizom 18:2.

Za zmagoviti Thunder sta po 24 točk prispevala Jalen Williams in Shai Gilgeous-Alexander. "To je bila najtežja zmaga doslej v seriji. Nismo bili natančni, vendar smo našli prave odgovore na koncu tekme," je dejal Williams.

LeBron James po koncu sezone za Lakerse: Po številnih poškodbah se je težko pobrati
LeBron James je na zadnji tekmi sezone v 44 minutah prispeval 30 točk, a je imel v nasprotju z Nikolo Jokićem premalo razpoloženih igralcev, da bi se lahko ognil izpadu. Foto: Reuters
Derrick White je zablestel ob šesti zaporedni zmagi Bostona v Miamiju, medsebojno pa so Kelti dobili 14 od zadnjih 17 soočenj z Vročico. Foto: Reuters

White junak Keltov v Miamiju

Prvi nosilec končnice na Vzhodu je korak oddaljen od napredovanja. Boston je namreč s 102:88 slavil v Miamiju in povedel s 3:1 v zmagah. Prvi strelec Bostona je bil Derrick White z 38 točkami. White je 16 točk dosegel v prvi četrtini in tako pripravil teren za novo zmago, saj je njegovo moštvo vodilo s 53:36 ob polčasu. V tretji četrtini je bila prednost že 28 točk, a je Miamiju uspelo do konca tekme nekoliko omiliti poraz.

"Ko hitro dosežeš nekaj košev na začetku, se ti v nadaljevanju koš zdi izjemno velik. Želel sem biti agresiven in se pravilno odločati na igrišču," je dejal White. Za Miami, ki je znova igral brez poškodovanega Jimmyja Butlerja, je 25 točk dosegel Bam Adebayo.

LIGA NBA – KONČNICA

Vzhod, 1. krog

MIAMI (8) – BOSTON (1) 1:3
88:102 (24:34, 12:19, 23:28, 29:21)
Adebayo 25 (11/22 iz igre) in 17 skokov, Herro 19 (8/17 iz igre, 2/6 za tri), Martin 18 (4/8 za tri), Mills in Jaquez po 9, Highsmith in Jović po 3, Wright 2, Butler in Rozier nista igrala; White 38 (15/26 iz igre, 8/15 za tri), Tatum 20 (5/14 iz igre, 2/6 za tri) in 11 skokov, Brown 17 (7/18 iz igre), Holiday 11, Porzingis in Horford po 7, Kornet 2.

89:97 (21:21, 22:23, 28:26, 18:27)
McCollum 20 (9/16 iz igre, 2/7 za tri), Valančiunas 19 in 13 skokov, Marshall 16 (4/7 za tri), Jones 11, Ingram 8 (2/14 iz igre, 0/3 za tri), Murphy 7, Nance 6, Alvarado 2, Williamson niigral; Gilgeous Alexander (8/21 iz igre, 1/4 za tri in 10 skokov) in Jal. Williams po 24, Holmgren (9 skokov) in Giddey (4/6 za tri) po 14, Dort 11, Wiggins 5, Jay. Williams 3, Joe 2.

DENVER (2) – LA Lakers (7) 4:1
108:106 (28:24, 22:29, 31:26, 27:27)
Murray 32 (13/28 iz igre, 5/10 za tri) in 7 podaj, Porter 26 (8/12 iz igre, 5/7 za tri), Jokić 25 (12/21 iz igre, 1/5 za tri), 20 skokov in 9 podaj, Jackson 8, Gordon 7 in 13 skokov, Caldwell Pope 5, Watson 3, Braun 2; James 30 (11/21 iz igre, 3/7 za tri), 11 podaj in 9 skokov, Reaves 19, Davis 17 (8/11 iz igre) in 15 skokov, Hačimura 15, Russell 14 (6/15 iz igre, 2/10 za tri), Dinwiddie 6, Prince 4, Hayes 1.

Četrtek ob 4.00:
LA CLIPPERS (4) – DALLAS (5) 2:2

Končana serija:
Phoenix (6) – MINNESOTA (3) 0:4

V odebeljenem tisku stanje v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.